Ήττα στο Κύπελλο από Άγιο Θωμά Γουδί

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας για την διοργάνωση του Κυπέλλου Ε.Σ.Κ.Α. την Παρασκευή 16/9 απέναντι στην ομάδα του Παναθλητικού Ομίλου Αγίου Θωμά Γουδί με σκορ 65-51. Παρά τις αρκετές απουσίες που είχαμε η ομάδα μας στάθηκε αρκετά ανταγωνιστική απέναντι σε μια καλή ομάδα, η οποία συμμετέχει στον Α’ Όμιλο της Γ Κατηγορίας Ε.Σ.Κ.Α.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, χωρίς να μπορεί κάποια να ξεφύγει με διαφορά ασφαλείας. Το αποτέλεσμα ημιχρόνου ήταν 30-28 υπέρ του Αγίου Θωμά. Στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου ο Άγιος Θωμάς ξέφυγε στο σκορ με +9 ύστερα από 3 συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα. Παρά τις προσπάθειες να επιστρέψει η ομάδας μας καλύπτοντας τη διαφορά, η μεγάλη αστοχία δεν έδωσε την ευκαιρία ουσιαστικής διεκδίκησης της νίκης.

Δεκάλεπτα: 17-17, 13-11 (30-28 ημίχρονο), 20-9, 15-14 (65-51 τελικό)

Π.Ο. Άγιος Θωμάς Γουδί (Φαρμάκης): Γκότσης 2, Μαλιάππης, Παλοσέλης 11, Ραυτόπουλος 22(3), Μίσσας Γ.7(1), Σιακούλης, Σαπλαούρας, Φουντούλης, Πούλιος 6, Μίσσας Σ. 13(3), Σωτηρόπουλος 2, Αγγελης 2

Γ.Σ. Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος): Μπάλλας, Μαθιουδάκης, Γαιτανάκης 19(2), Κατσαμπέκης 11, Παπασιδέρης, Γάσπαρης 2, Ντάουντ 7(1), Καρακώστας, Σακελλαρίδης 6, Σταφυλάς 2, Μαρούδας 4, Σταύρου.