Δυνατό ξεκίνημα με 3 νίκες για το Παιδικό

Στις 11 Σεπτεμβρίου ξεκίνησε η νέα αγωνιστική περίοδος για τον 4ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας του Πρωταθλήματος Παίδων Ε.Σ.Κ.Α.

Η ομάδα μας αντιμετώπισε εντός έδρας στην 1η αγωνιστική την ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Πικερμίου και μετά από μία καλή εμφάνιση αναδείχθηκε νικήτρια με σκορ 44-12. Ο αγώνας ουσιαστικά τελείωσε στο 1ο δεκάλεπτο όταν και το σκορ ήταν 18-0!

Διακύμανση: 18-0, x, x, 44-12

Γ.Σ. Γλυκών Νερών (Κατσαμπέκης): Τσουκνίδας 8, Αυδής, Μερκάι 4, Κοκκινίδης 7 (1), Πόλος, Άννινος 10, Μπελαδάκης 4, Καϊμάκης 2, Αδαμόπουλος 4, Σγουρός, Σαμαράς 1, Βρακατσέλης 4

Για τη 2η αγωνιστική, αντίπαλος εκτός έδρας ήταν ο Αθλητικός Όμιλος Λαγονησίου. Με μία ιδιαίτερα μεστή εμφάνιση στην άμυνα, δημιουργία εύκολων καλαθιών στον αιφνιδιασμό και υψηλό ποσοστό ευστοχίας στα τρίποντα, η ομάδα μας αναδείχθηκε νικήτρια 61-48. Στα σημεία προσοχής για επόμενους αγώνες είναι η αποφυγή ορισμένων εύκολων λαθών στις πάσες καθώς και η βελτίωση του ποσοστού ευστοχίας στις ελεύθερες βολές.

Διακύμανση: 15-5, 30-20, 45-36, 61-48

Γ.Σ. Γλυκών Νερών (Κατσαμπέκης): Τσουκνίδας 14 (3), Αυδής, Καλέσι 4, Κοκκινίδης 13 (1), Πόλος, Άννινος 6, Μπελαδάκης 6, Καϊμάκης 2, Αδαμόπουλος 16 (1), Ηλιόπουλος, Σαμαράς 1, Βρακατσέλης 3 (1)

Για την 3η αγωνιστική, η ομάδα μας αντιμετώπισε εντός έδρας τον Αθλητικό Όμιλο Καλαθοσφαίρισης Σπάτων. Το νωθρό ξεκίνημα επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να προηγηθούν με 4-11 στα μέσα του 1ου δεκαλέπτου. Ανεβάζοντας στη συνέχεια την αμυντική πίεση, η διαφορά ψαλιδίστηκε και το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με την ομάδα των Σπάτων να προηγείται με ένα πόντο. Με ένα επιμέρους σκορ 31-15 στο 2ο και στο 3ο δεκάλεπτο, η διαφορά άνοιξε υπέρ της ομάδας μας παρά την επίμονη προσπάθεια των φιλοξενούμενων. Το τελικό σκορ 59-42 είναι δίκαιο, αν και θα πρέπει να προβληματίσει ο υψηλός αριθμός των προσωπικών fouls που χρεώθηκαν οι παίκτες, απόρροια και της δυνατής άμυνας.

Διακύμανση: 15-16, 32-23, 46-31, 59-42

Γ.Σ. Γλυκών Νερών (Κατσαμπέκης): Τσουκνίδας 9 (1), Αυδής, Καλέσι 7, Κοκκινίδης 18 (1), Πόλος, Άννινος 2, Μπελαδάκης 9, Καϊμάκης 2, Αδαμόπουλος 6, Σγουρός, Σαμαράς 1, Βρακατσέλης 5 (1)