Τμήμα Παγκορασίδων : Ήττα 1-3 αλλά για άλλη μια φορά με καλή εμφάνιση

Ήττα με 1-3 σετ (25-18, 25-21,10-25, 25-20) από την ομάδα της Παλλήνης δέχτηκε το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα μας.

Τα κορίτσια μας με εξαίρεση το 1ο σετ στο οποίο εμφανίστηκαν αρκετά αγχωμένα, έπαιξαν ένα πολύ καλό παιχνίδι, αρκετά δυνατό με φάσεις που θύμιζαν για άλλη μια φορά γυναικείο βόλεϊ παρά το άσχημο για εμάς αποτέλεσμα. Στο 2ο σετ εμφανώς “ξεαγχωμένες” μέχρι το 21 διεκδίκησαν το αποτέλεσμα, τέσσερις όμως φάσεις πιο “ήρεμου” παιχνιδιού απ’ την αντίπαλη ομάδα κατά τη διάρκεια του σετ στέρησε στην ομάδα μας την κατάκτηση του. Πριν την έναρξη του 3ου σετ τα κορίτσια μας συμφώνησαν με την coach να τα παίξουν “όλα για όλα” και το σετ ξεκίνησε με ένα σερί σερβίς και επίθεσης με σκορ 0-18 (!!). Έχοντας αυτή την μεγάλη διαφορά η ομάδα μας πήρε το σετ με σκορ 10-25 αποδιοργανώνοντας την ομάδα της Παλλήνης. Το 4ο σετ ξεκίνησε το ίδιο δυναμικά με το σερβίς να είναι το κύριο όπλο της ομάδας μας, κύλισε πάλι “στήθος με στήθος” με τις δύο ομάδες να εκτελούν φάσεις διαρκείας μέχρι το 20, όμως και πάλι η αντίπαλη ομάδα κέρδισε “στα σημεία”. Το παιχνίδι ήταν για μας απ’ τα καλύτερα της χρονιάς από άποψη τεχνικοτακτικής, ψυχής και δυναμικότητας.Το ίδιο δυναμικά έπαιξε όμως και η αντίπαλη ομάδα που εμφανίστηκε ιδιαιτέρως κινητική και πιο αποτελεσματική στα κρίσιμα σημεία παρά της απώλειες που είχε και άξια πήρε τη νίκη.

Μπράβο στην ομάδα μας για την πολύ καλή εμφάνιση πάρα την ήττα και το “νερό” που δεν ήπιε φτάνοντας στην “πηγή”!

Συνεχίζουμε με άλλους δύο αγώνες για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος, συνεχίζουμε με καλές εμφανίσεις…