[Ανδρικό]: Νίκη στο ντέρμπι της 3η θέσης….

Τεράστια νίκη για την ομάδα μας χτες το βράδυ απέναντι στην ομάδα των Αγίων Αναργύρων με σκορ 7672, η οποία έχει μεγαλύτερη σημασία αν αναλογιστεί κανείς ότι στο ημίχρονο το σκορ ήταν 3245 !!!!!!Οι Άγιοι Ανάργυροι συγκαταλέγονται δικαίως στα φαβορί για την πρώτη 5αδα του πρωταθλήματος,

Ο αγώνας είχε δύο όψεις καθώς στο 1ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτεροι με μεγάλη ευστοχία ενώ η ομάδα μας δεν βρέθηκε τόσο συγκεντρωμένη όσο έπρεπε για την κρισιμότητα ενός τέτοιου αγώνα με αποτέλεσμα οι Άγ.Ανάργυροι να έχουν πάρει μια διαφορά +13π. στο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο όμως η ομάδα μας έδειξε ποια πραγματικά είναι παίζοντας εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση γύρισε το μομέντουμ του αγώνα και κατάφερε και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη. Με ρεκόρ πλέον 5-2 φιγουράρουμε στη 3η θέση της βαθμολογίας !!!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την υπερπροσπάθεια που κατέβαλαν !!!!

ΓΣ Γλυκών ΝερώνΓΣ Αγ.Αναργύρων 76 72 (3245)

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 1718, 3245, 5154, 7672

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβουνος,Παπασιδερης): Μαθιουδακης, Γαιτανακης 16(3), Σωτηροπουλος 2(4ριμπ-3ασ), Νταουντ 6(1τρ-6ριμπ-5ασ), Αγγελης 3(1), Σαρημπαλης 10(2τρ-7ριμπ-4κλεψ-2κοψ-6ασ), Παλαιοξαρης, Σταυρου 1, Χανιωτης 26(2τρ-8ριμπ-3κλεψ), Σταφυλας, Γασπαρης 5(1τρ-3ασ),Σακελλαριδης 7(9ριμπ),

26-14 ριμπ., 11 κλεψ., 3 κοψ., 23 ασ., 14 λαθ.

15/18 1π., 17/40 2π., 9/25 3π.

ΓΣ Αγ. Αναργυρων (Μηλιωριτσας,Φασουλοπουλος): Χαραλαμπους 12(2), Γκινουτσης 8, Λαιος, Τσιτος 7(1), Λαμπιρης 5(1), Καραγιωργης 5(1), Παπακωστας 15(3), Αθανασακης 10, Χανιωτης 6, Τουρλιδας, Μανωλατος, Καπετανιος 4

20-6 ριμπ., 10 κλεψ., 2 κοψ., 10 ασ., 16 λαθ.

12/19 1π., 18/33 2π., 8/23 3π.

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Πέμπτη 22/11 στις 21.30 στο Κλειστό του Ρουφ με αντίπαλο το Κουκάκι.